دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  برگزاری كارگاه آموزشی شناخت ومقابله با افراطی های تكفیری وهابیت درجاسك

تاریخ انتشار: 1392/11/2-12:35
کد خبر: 22180
Print
Rss Services


با حضور علمای شیعه و اهل‌سنت:
برگزاری كارگاه آموزشی شناخت ومقابله با افراطی های تكفیری وهابیت درجاسك
اولین کارگاه آموزشی«شناخت و مقابله با افراطی های تکفیری وهابیت» با حضور علماء و روحانیان شیعه و اهل سنت در شهرستان جاسک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان، اولین كارگاه آموزشی« شناخت و مقابله با افراطی های تكفیری وهابیت» با حضور حضرت آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، حجت الاسلام موسوی بجنوردی استاد حوزه علمیه قم، حجت الاسلام محمد حسین معتمدی امام جمعه میناب، ائمه جمعه و جماعت شیعه و سنی جاسك در سالن امور تربیتی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام جواد غلامی امام جمعه جاسك در این كارگاه ضمن خیر مقدم و عرض تبریك هفته وحدت و ولادت با سعادت آخرین پیامبر الهی، حضرت محمد مصطفی و سلاله اطهرش، حضرت امام جعفر صادق(ع)، به سابقه وحدت و همدلی مردم این شهرستان اشاره كرد و گفت: در شهرستان جاسك از قدیم الایام وحدت و یكپارچگی بین فرق مختلف مذهبی وجود داشته است.

 وی افزود: ما نیز با یكدیگر مراودت می كنیم تا این اتحاد، همچنان حفظ شود.

در ادامه مولوی گرگیج، امام جماعت روستای بحل در خصوص موضوع وحدت و رسالت حضرت محمد(ص) در ایجاد و تشكیل امت واحده اسلامی، به ایراد سخن پرداخت.

 وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: پیامبر اكرم(ص) در زمانی مبعوث به رسالت شد كه بشر آن روز به تعبیر قرآن كریم چون حیوان و بلكه پست تر از حیوان بود و به جای خدای یكتا بیش از 360 معبود سنگی ساختگی را پرستش می كردند و نبی اكرم(ص) آمد و خط بطلان بر همه تاریكی ها كشید.

همچنین در ادامه برنامه آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس پیرامون شناخت و مقابله با افراطی های تكفیری وهابیت و راه های حفظ وحدت مسلمین بیانات مبسوطی ابراز داشت.

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه سید احمد موسوی از اساتید حوزه علمیه قم سخنرانی كرد.

-(6 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید