دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  علم اولین قدم در جهت رشد، ترقی و تعالی انسان است

تاریخ انتشار: 1398/7/1-10:5
کد خبر: 61299
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت بندر کلاهی میناب:
علم اولین قدم در جهت رشد، ترقی و تعالی انسان است
"آقای حمزه ملاحی پور" گفت: علم اولین قدم در جهت رشد و ترقی و تعالی انسان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان  هرمزگان، آقای حمزه ملاحی پور، خطیب جمعه اهل سنت بندر کلاهی میناب در خطبه های نماز جمعه بیست و نهم شهریور ماه ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: امروزه با وجود پیشرفت و توسعه در علم دنیا که می توان آن را انفجار علمی نامید، مشاهده شده که در حوزه دین، جهل به آرامی در حال جایگزین شدن علم است.

خطیب جمعه اهل سنت در ادامه به روایتی از  رسول گرامی اسلام(ص) مبنی بر«إن من أشراط الساعه أن یرفع العلم ویظهر الجهل ویفشو الزنا وتشرب الخمر»؛ از نشانه های قیامت این است که علم برداشته، جهل آشکار، زنا و شراب خواری رواج پیدا می کند» اشاره کرد.

وی اذعان داشت: در اثر جهل و دوری از علم، ناهنجاری های اخلاقی صورت گرفته و انسان در گناه و معصیت واقع می شود.

“آقای ملاحی پور” ضمن بیان آیه 138 سوره اعراف «وَجَاوَزْنَا بِبَنِی إِسْرَائِیلَ الْبَحْرَ فَأَتَوْا عَلَى قَوْمٍ یَعْکُفُونَ عَلَى أَصْنَامٍ لَهُمْ قَالُوا یَا مُوسَى اجْعَلْ لَنَا إِلَهًا کَمَا لَهُمْ آلِهَهٌ قَالَ إِنَّکُمْ قَوْمٌ تَجْهَلُونَ» اضافه کرد: بنی اسرائیل با مشاهده، آیات قدرت و عظمت خدا، جهل و نادانی آنان را به بت پرستی مبتلا کرد.

خطیب جمعه بندرکلاهی با اشاره به مسأله شرک به عنوان اثر جهل، تصریح کرد: علم یک شرافت و فضیلت بوده و در مقابل، جهل بزرگترین و خطرناکترین مصیبت برای بشر است.

وی با استناد به آیه 64 سوره زمر «قُلْ أَفَغَیْرَ اللَّهِ تَأْمُرُونِّی أَعْبُدُ أَیُّهَا الْجَاهِلُونَ» بگو ای نادانان! آیا به من فرمان می دهید که غیر الله را پرستش کنم؟» یادآور شد: جهل انسان را به ضلالت کشانده و حتی به دایره شرک وارد می­کند.

خطیب جمعه اهل سنت ضمن بیان آیه سوم و چهارم  سوره علق گفت: اولین گام  در راستای رشد، تعالی و ترقی انسان از لحاظ معنوی علم است.

وی با اشاره به آیه 19 سوره محمد «فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ» بیان کرد: خداوند در آیاتی از قرآن کریم علم را بر توحید مقدم کرده است.

آقای ملاحی پور با اشاره به آیه 49سوره عنکبوت «وَمَا یَعْقِلُهَا إِلَّا الْعَالِمُونَ» اضافه کرد: علم به خدا، اسماء و صفات خداوند است که انسان را به خشیت وادار می کند.

وی ضمن اینکه ایمان و توحید اهل علم را ایمان و توحید واقعی قلمداد کرد، افزود: خشیت جز با علم حاصل نمی شود.

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید