دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  یاد مرگ زندگی را هدفمند می­کند

تاریخ انتشار: 1398/7/1-10:8
کد خبر: 61300
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت لاوردین اشهرستان بستک:
یاد مرگ زندگی را هدفمند می­کند
"آقای خنیاگر" گفت: یاد مرگ انسان را از فحشا و منکر دور و زندگی را هدفمند می­کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، آقای علی خنیاگر، خطیب جمعه اهل سنت  لاوردین از توابع شهرستان بستک استان هرمزگان در جمع نمازگزاران جمعه، بیست و نه شهریورماه، اظهار کرد: یاد مرگ انسان را به رعایت تقوای بیشتر سوق میدهد.

آقای علی خنیاگر بیان کرد: کسی که از مرگ غفلت می­ورزد دنیا را محل همه آرزوهای خود دانسته، درحالیکه مومن وقتی به شامگاه رسید، صبحگاه را در حق خود قطعی نمی داند.

وی با بیان این نکته که فکر آخرت، عدم دلبستگی به دنیا را بدنبال دارد، خاطر نشان کرد: یاد مرگ انسان را از فحشا و منکر دور و زندگی را هدفمند میکند.

آقای خنیاگر ضمن اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه مهر ماه بازگشایی مدارس، افزود: هرکس در مسیر علم و دانش گام بردارد به کمال می­رسد.

وی با اشاره به آیات سوره علق تصریح کرد: خداوند در قرآن به اهل علم فضیلت و برتری داده تا جاییکه به قلم که ابزار علم هست قسم یاد کرده و اولین آیه را با واژه « اقراء» یعنی خواندن نازل کرده است.

خطیب جمعه اهل سنت خاطر نشان کرد: علم ضد جهل و گمراهی بوده و حاصل عبادت بدون علم خستگی و دوری از خدا است.

وی با اشاره به اهمیت علم و علم آموزی در قرآن گفت: بین کسی که دین خدارا از روی علم پذیرفته و کسی که از روی عادت دینداری میکند، تفاوت های بسیاری وجود دارد.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید