دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  مسأله کبر و غرور، یکی از آفت های جامعه اسلامی است

تاریخ انتشار: 1398/7/1-10:10
کد خبر: 61301
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت بندرکنگ :
مسأله کبر و غرور، یکی از آفت های جامعه اسلامی است
شیخ محمد عقیل رضوانی در خطبه های نماز جمعه، کبر و غرور را یکی از آفت های جامعه اسلامی برشمرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان  هرمزگان، شیخ محمد عقیل رضوانی، خطیب جمعه اهل سنت بندرکنگ استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه، بیست و نهم شهریور ماه ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا به معنای انجام کارهای شایسته و دوری از محرمات بوده و بهترین پوشش برای هر انسانی تقوا است.

خطیب جمعه اهل سنت بندر کنگ ضمن تبیین مفهوم اخوت دینی و اسلامی، بیان کرد: یکی از آفت های اخوت دینی، به سخره گرفتن رفتارهای مومنان است.

وی با اشاره به این نکته که  اخوت دینی مفاهیم گسترده ای دارد، افزود: خداوند انسان ها را با ظاهر، سلیقه و خواسته های متفاوت خلق کرده است.

شیخ رضوانی یکی از سنت های خداوند را تفاوت در خلقت دانست و افزود: به سخره گرفتن رفتارهای مومن در تعالیم قرآنی، امری مذموم و ناپسند است.

وی با اشاره به آیه 13 سوره حجرات « إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَ اللَّهِ أَتقاکُم» در راستای معیار برتری مومنان، ادامه داد: یکی از خصلت هایی که انسان را به سخره گرفتن دیگران واداشته، خصلت کبر و غرور است.

خطیب جمعه اهل سنت بندر کنگ با بیان نکاتی مبنی بر مذمت کبر و غرور، یاد آور شد: باتوجه به تعالیم قرآن و روایات وارد شده، انسانی که به کبر مبتلاست، وارد بهشت نمی­شود.

وی با بیان این نکته که تحقیر و بی توجهی نسبت به مردم دو بال کبر هستند، تاکید کرد: عدم توجه به تلاش های صنف های مختلف، یکی از عوامل بوجود آمدن کبر و غرور است.

خطیب جمعه اهل سنت در پایان خطبه ضمن اشاره به جایگاه فرد متکبر در جامعه، افزود: فرد متکبر و مغرور در دنیا محکوم به گوشه نشینی و عامل بوجود آورنده فسادهای بی­شمار است.

 

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید