دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  تقوا عامل مهمی در افزایش رزق و روزی است

تاریخ انتشار: 1398/7/9-7:58
کد خبر: 61391
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت روستای لاوران شهرستان بندرلنگه:
تقوا عامل مهمی در افزایش رزق و روزی است
شیخ علی مظفریان ضمن اشاره به معنای تقوا به عنوان سپری بین گناه و انسان، آن را عامل مهمی در افزایش رزق و روزی بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان،آقای علی مظفریان، خطیب جمعه اهل سنت روستای لاوران از توابع شهرستان بندرلنگه واقع در استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه پنجم مهرماه اظهار داشت: تقوا به معنی سپر بین انسان و گناه و رعایت آن به منزله قرار دادن  سپری بین خود و خدای خویش بوده لذا انسان هرچه با تقوا تر باشد راه های رزق وروزی برای او آسان خواهد بود.

خطیب جمعه اهل سنت در ادامه در اهمیت جایگاه تقوا در کسب رزق و روزی به آیه « وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ؛ هر کس تقواى الهى پیشه کند، خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏کند» اشاره کرد.

وی ضمن بیان حدیث قدسی نقل شده از هریره از جانب رسول خدا(ص)، تقوا و عبادت خالصانه خداوند را راه رهایی از مشکلات اخلاقی و اقتصادی برشمرد.

آقای مظفریان با استناد به آیه « مَثَلُ الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ کَمَثَلِ حَبَّهٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِی کُلِّ سُنْبُلَهٍ مِائَهُ حَبَّهٍ وَاللَّهُ یُضَاعِفُ لِمَنْ یَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛ کسانى که اموال خود را در راه خدا انفاق مى‏کنند، همانند بذرى هستند که هفت خوشه برویاند; که در هر خوشه، یکصد دانه باشد; و خداوند آن را براى هر کس بخواهد (و شایستگى داشته باشد)، دو یا چند برابر مى‏کند; و خدا (از نظر قدرت و رحمت،) وسیع، و (به همه چیز) داناست» صدقه و شکر گزاری را از دیگر عوامل افزایش رزق انسان ها برشمرد.

وی عدم اسراف در نعمت های خدا را از دیگر عوامل افزایش رزق دانست و در این راستا به روایتی از رسول خدا(ص) با مضمون « هر روزی که بندگان خدا صبح می کنند، دو فرشته فرو آیند، یکی از آنها می گوید: خدایا برای مصرف کننده عوض ده، و دیگری می گوید: خدایا مال ممسک و بخیل را تلف کن» اشاره کرد.

خطیب جمعه اهل سنت با اشاره به آیه « وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ»  تصریح کرد: با توجه به آیات قرآن کریم، شکرگزاری از نعمت های الهی، نعمت ها را زیاد و ناسپاسی نعمت را تباه می سازد.

وی صبر واستقامت را عامل مهم دیگری در افزایش رزق و روزی دانست و خاطر نشان کرد: اعتماد به خداوند در تنگناهای زندگی انسان را به آرامش رسانده و تحمل سختی ها را برای او آسان می­کند.

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید