دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  ایمان مومنان بر پایه دوستی و محبت استوار است

تاریخ انتشار: 1398/7/9-8:10
کد خبر: 61394
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت روستای فتویه شهرستان بستک:
ایمان مومنان بر پایه دوستی و محبت استوار است
"شیخ طیب خنجی" گفت: ایمان مومنان بر پایه دوستی و محبت استوار بوده و بدون محبت، ایمانی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، شیخ طیب خنجی، خطیب جمعه اهل سنت روستای فتویه از توابع شهرستان بستک استان هرمزگان در جمع نمازگزاران روز جمعه، پنجم مهرماه، اظهار کرد: خداوند متعال انسان را گرامی داشته و در بهترین صورت خلق و آن را اشرف مخلوقات و مسجود ملائکه قرار داد.

وی در بیان  بزرگواری و کرامت انسان تصریح کرد: خداوند فرشتگان را ملزم به اطاعت از انسان کرده و فرد متخلف را تا ابد از بارگاه خودش طرد نمود.

خطیب جمعه اهل سنت فتویه با بیان این نکته که « پرورگارتان شما را از یک انسان بیافرید و سپس همسرش را از نوع او آفرید و از آن دونفر مردان و زنان فراوانی بر روی زمین منتشر ساخت» ادامه داد: همه انسان ها باهم برادر و خواهر بوده لذا رعایت حقوق یکدیگر بر همگان ضروری است.

“آقای خنجی” ابراز داشت: ایمان مومنان بر پایه ی  دوستی و محبت استوار بوده و بدون محبت ایمانی وجود نخواهد داشت.

وی گفت: مسلمان واقعی، امنیت و آسایش خانواده و جامعه را بهم‌ نمی‌زند و به دنبال استقرار و انسجام خانواده و جامعه است.

طیب خنجی خاطر نشان کرد: ایمانی که با عشق و محبت به برادر و خواهر مسلمان در قلب انسان بوجود آمده، با تحقیر، تخریب و غیبت برادر و خواهر مسلمان در دل انسان باقی نمی ماند.

وی در ادامه به این نکته از قرآن که « نباید گروهی از شما مردان و زنان ، گروهی دیگر را مسخره کنند و به ایشان طعنه زنند ، زیرا کسانی که مرتکب تمسخر، طعنه زدن، عیب جویی و با القاب دیگران را صدا می زنند ، وارد کفر شده اند که باید توبه کنند وگرنه ظالم و ستمگر هستند» اشاره کرد.

خطیب جمعه فتویه افزود: رابطه مسلمان با مسلمان در تعاون و همکاری ، همچون خشت و آجر یک ساختمان است که همدیگر را نگه داشته اند و بوسیله ی یکدیگر محکم شده اند

وی در پایان خطبه یادآور شد:  کسی که به مردم رحم‌ نکند خداوند نیز به او رحم نمی کند و کسی که مشکل مسلمانی را حل کند ، خداوند مشکلی از مشکلات قیامت او را حل می کند.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید