دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  انفاق، مقوله ای برای آزمودن ثروتمندان است

تاریخ انتشار: 1398/8/8-11:7
کد خبر: 61591
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت روستای سلمه ای هرمزگان:
انفاق، مقوله ای برای آزمودن ثروتمندان است
شیخ قلندری در خطبه های نماز جمعه گفت: همانگونه که خداوند نیازمندان و فقرا را با فقر و تنگدستی آزموده، ثروتمندان را نیز با انفاق آزمایش می­کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان،شیخ قلندری، خطیب جمعه اهل سنت روستای سلمه ای شهرستان سیریک استان هرمزگان، در جمع نمازگزاران جمعه، سوم آبان ماه، ضمن توصیه نمازگزاران به توای الهی، به بیان اهمیت و بررسی مقوله انفاق مال، اهمیت، فضیلت، آداب و آثار آن بر فرد و جامعه پرداخت.

وی ضمن اشاره به آیه «یا ایها الذین آمنوا انفقوا مما رزقناکم من قبل ان یاتی یوم لابیع فیه و لا خله و لا شفاعه و الکافرون هم الظالمون؛ ی مؤمنان از آنچه به شما روزی داده ایم پیش از آنکه روزی فرا رسد که خرید و فروش و دوستی و شفاعتی در آن روز نیست انفاق کنید»، افزود: از منظر قرآن کریم، یکی از وظایف مهم افراد جامعه اسلامی، یاری رساندن به نیازمندان و تهیدستان است.

شیخ قلندری مقوله انفاق را توأم با اخلاص و به قصد جلب رضایت پروردگار، مقوله ای پسندیده بیان کرد و خاطر نشان شد: انفاق افزون بر پاک کردن انسان از صفات نکوهیده ای چون بخل و حرص زمینه دنیا پرستی و دنیا دوستی را از بین می‌برد.

 

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید