دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  شایعه پراکنی یکی از ابزار شیطان است

تاریخ انتشار: 1398/8/8-11:49
کد خبر: 61599
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت بندرکنگ استان هرمزگان:
شایعه پراکنی یکی از ابزار شیطان است
شیخ محمد عقیل رضوانی در خطبه های نماز جمعه، شایعه پراکنی را یکی از ابزار شیطان و خبائث درونی بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان،،شیخ محمد عقیل رضوانی، خطیب جمعه اهل سنت بندرکنگ استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه، سوم آبان ماه ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا قوت ونیرویی برای انجام دادن کار نیک است.

خطیب جمعه اهل سنت بندر کنگ بیان کرد: در معانی تقوا آمده که تقوا تنها به معنای یاد خدا بودن نیست، بلکه تقوا به معنی انجام کارهای خوب  و کمک به دیگران است.

شیخ رضوانی خاطر نشان کرد: نکته ی دیگری که هر فردی در جامعه  باید به آن توجه کند، بحث شایعه پراکنی است.

وی شایعه پراکنی در جامعه را یکی از ابزارهای شیطان دانست و افزود: مسأله شایعه پراکنی در جامعه، از خباثت درونی و یک صفت ناپسند اخلاقی است.

خطیب جمعه اهل سنت بندر کنگ با اشاره به آیه «یا ایهاالذین امنوا اتقوالله وقولوا قولا سدیدا » یادآور شد: شایعه پراکنی همیشه و در طول تاریخ تاثیر گذار بوده، بنابراین در مقابل آن نباید بدون علم سخن گفت و بدون تفحص و تحقیق تصمیم گرفت.

وی در ادامه خطبه، اسلام،  نماز و جهاد را از امور شایسته در نظر رسول مکرم اسلام(ص) بیان کرد و افزود: آنچه که این امور را مورد قبول جلوه داده، حفظ زبان است.

خطیب جمعه اهل سنت با بیان اینکه شایعه و شایعه پراکنی خرجی نداشته، ارزان و درد بزرگ و بسیار سنگینی است، به شایعه کشته شدن پیامبرگرامی اسلام(ص) در یکی از جنگ ها اشاره کرد و گفت: شایعه گاهی موجب کشت و کشتار و گاهی آبروی مومنی را نشانه می­رود.

 

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید