دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  تهذیب نفس مهمترین عامل فلاح و رستگاری انسان

تاریخ انتشار: 1398/8/8-11:53
کد خبر: 61600
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت جزیره قشم مطرح کرد؛
تهذیب نفس مهمترین عامل فلاح و رستگاری انسان
شیخ عبدالرحیم خطیبی در خطبه های نماز جمعه، تهذیب نفس را مهمترین عامل نجات انسان از رذائل اخلاقی و آتش جهنم معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، شیخ عبدالرحیم خطیبی ، خطیب جمعه اهل سنت جزیره قشم واقع در استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه، سوم آبان ماه، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا الهی، اظهار داشت: به نص قرآن، فلاح ورستگاری جز بوسیله تزکیه و تهذیب نفس حاصل نمی­شود.

وی با اشاره به این نکته که چهار عامل اساسی مانع انسان از رسیدن به رستگاری است، افزود: یکی از موانع رستگاری انسان، بی نمازی بوده که به نسل جوان نیز سرایت کرده است.

خطیب جمعه اهل سنت قشم خاطر نشان کرد: اتلاف زمان از دیگر موانع رسیدن آدمی به فلاح و رستگاری بوده که در این مقوله، فضای مجازی تاثیرات مخرب و نادرستی بر سیره جوانان گذاشته است.

وی ضمن اینکه نعمت وقت و تندرستی را از جمله نعمت هایی برشمرد که در آخرت نسبت به آن ها بازخواست می­شویم، به ذکر روایت هایی در راستای اهمیت نحوه ی گذران عمر و اوقات زندگی بسنده کرد.

شیخ عبدالرحیم خطیبی جامعه را محراب عبادت تلقی کرد و گفت: مومن باید در عبادت خداوند صبر و بردباری پیشه کرده، به بندگان خدا نیکی و دستگیر محرومان و درماندگان باشند.

وی انتخاب دوست بد را یکی از آسیب های جامعه امروزی برشمرد و عنوان کرد: مومنان واقعی صدقه، امر به معروف و نهی از منکر را در اولویت امور زندگی هر روزه خود قرار می­دهند.

 

 

 

-(4 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید