دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  چنگ زدن به ریسمان محکم الهی از اصول تغییر انسان

تاریخ انتشار: 1398/9/18-10:18
کد خبر: 61812
Print
Rss Services


خطیب نماز جمعه بندر کلاهی هرمزگان مطرح کرد؛
چنگ زدن به ریسمان محکم الهی از اصول تغییر انسان
حمزه ملاحی پوردر جمع نمازگزاران جمعه گفت: چنگ زدن به ریسمان محکم الهی و استحکام بخشیدن به ارتباط انسان با پروردگار از اصول اشاره شده در قرآن در باب تغییر انسان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، شیخ حمزه ملاحی پور خطیب جمعه بندر کلاهی، در مسجد جامع بلال در جمع نمازگزاران نماز جمعه، پانزدهم آذرماه، پس از حمد و ثنای پروردگار و سفارش نمازگزاران به تقوای الهی به بیان موضوع تغییر بر اساس چهار اصل قرآنی در سوره نساء پرداخت.

شیخ ملاحی پور، توبه (تابوا)، اصلاح و درست کردن هرچه که آن را خراب نموده ایم و چنگ زدن به ریسمان محکم الهی و استحکام بخشیدن به ارتباط انسان با پروردگارش(واعتصموا بالله) را سه اصل اولیه در موضوع تغییر انسان بیان کرد.

وی  با اشاره به قسمتی از آیه «واخلصوا دینهم لله» اذعان داشت: دینداری و حرکاتمان و گامها و اقداماتمان فقط برای الله باشد و زندگیمان وقف خدا بشود.

خطیب نماز جمعه بندر کلاهی با اشاره به آیه « فاذا جاء وعد اولاهما بعثنا علیکم عبادا لنا اولی باس شدید » یادآور شد: در سرزمین بیت المقدس دو مرتبه دچار فساد بزرگ شدند و تباهی را به اوج رسانده و از شریعت الهی دورشده و اصلاح و اخلاص را کنار گذاشته و خدا را به عنوان مرکز حیاتشان به حاشیه بردند.

وی با بیان اینکه در این سرزمین وضعیت رفاه و امکانات و رحمت و لطف الهی به وضعیت بدبختی و اخراج از مسکن و وطن تبدیل گشت، خاطر نشان شد: بعد از مدتی طولانی که در اخراج بوده، توبه و انابه کرده و دست به اصلاح گری زده (در زمان طالوت با توجه به آیات بقره) که باعث شد وضعیت شر تبدیل به خیر شود(ثم رددنا لکم الکره علیهم).

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید