دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  جهان اسلام هم اکنون نیازمند وحدت و یکپارچگی بیشتر هستند

تاریخ انتشار: 1396/9/19
کد خبر: 49469
Print
Rss Services


همایش وحدت و بیداری اسلامی
جهان اسلام هم اکنون نیازمند وحدت و یکپارچگی بیشتر هستند
آیت الله نعیم آبادی : آگاه باشید که سعودی‌ها هم با طرح مسائل فقهی سعی در تفرقه افکنی جوامع اهل سنت و شیعه دارند

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان در همایش وحدت و بیداری اسلامی در شهرستان بندرعباس و همزمان با افتتاح مسجد جامع بندرعباس که با حضور علما و روحانیون اهل سنت و شیعه همراه بود ، مدیر حوزه‌های علمیه کشور در این مراسم گفت: پیام امروز امت اسلامی وحدت راهبردی همراه با همبستگی است.

آیت الله اعرافی افزود: دعوت پیامبر اسلام (ص) بر محور تغییر معادلات قدرت و معرفت با احیای نگاه دینی است که وظیفه هر مسلمانی الگو گرفتن از این قدرت الهی است.وی با اشاره به اخلاق نیکوی پیامبر اسلام (ص) گفت: مسلمانان جهان با الگو گرفتن ازنبی مکرم اسلام در روابط فردی و اجتماعی موفق‌تر ند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: امت اسلامی با بیش از یک میلیارد و نیم جمعیت در دنیا ظرفیت‌های مهمی در نیروی انسانی، ذخائر نفت و گاز و بازار معاملات تجاری دارد که باید جلوی نفوذ استکبار جهانی را بگیرد.

آیت الله اعرافی گفت: مسلمانان جهان با بصیرت شناسی و رهنمود‌های پیامبر (ص) توان جلوگیری از بدل سازی قلابی و توطئه‌های استکبار را دارند.

نماینده، ولی فقیه در استان هم در این مراسم گفت:دشمنان اسلام همیشه درصدد اختلاف افکنی بین مسلمانان جهان هستند تا با تفرقه افکنی بتوانند ذخائر نفت و گاز آن‌ها را چپاول کنند.

آیت الله نعیم ابادی افزود: سعودی‌ها هم با طرح مسائل فقهی سعی در تفرقه افکنی جوامع اهل سنت و شیعه دارند.وی در پایان  گفت: خوشبختانه وحدت و همبستگی شیعه و سنی در کشور مثال زدنی است و تا کنون دشمنان نتوانست خدشه ای به پیکره ایران عزیز بزنند .

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید