دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  برگزاری محفل انس با قرآن ویژه روحانیون استان هرمزگان در میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)

تاریخ انتشار: 1397/3/12
کد خبر: 53734
Print
Rss Services


محفل انس با قرآن در میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)
برگزاری محفل انس با قرآن ویژه روحانیون استان هرمزگان در میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)
برادری و همدلی و توجه اساسی به قرآن کریم وظیفه هر مسلمانی است / ماه مبارک رمضان زمانی است که ما باید بیشتر به قرآن توجه داشته باشیم

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان عصر پنج شنبه 10 خرداد ماه محفل انس با قرآن کریم ویژه روحانیون و علمای استان هرمزگان در میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)برگزار گردید .

در این مراسم که با حضور حضرت آیت الله نعیم آبادی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان برگزار گردید از اجماع و برادری در دین اسلام و وحدت کلمه برای تمام لحظات آن نیز در پی داشت .

ابتدا با قرائت قاری عبدالرحمن نیک خواه از روحانیون و مدرسین مدرسه علوم دینی اهل سنت مراسم آغاز و با خیر مقدم حجت الاسلام و المسلمین یوسف رضایی مدیریت محترم دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان برای حاضرین ادامه یافت . ایشان ضمن تاکید بر قرآن و جایگاه کلام خداوند در آحاد مردم گفت : انس و الفت با کتاب آسمانی از نزول آن در ماه مبارک رمضان نشات گرفته است و باید هرچه بیشتر خود را با آن مانوس نمائیم . انقلاب اسلامی تلاش نموده است تا این همدلی در بین آحاد جامعه بیشتر از قبل گردد و امیدوارم با برگزاری بیشتر این مراسمات بتوانیم کمکی برای پیشرفت هر بهتر اسلام داشته باشیم از همین رو در این روز مبارک میلاد باسعادت  امام حسن مجتبی (ع) را برهمگان تبریک عرض می نمائیم .

جناب شیخ محمدعلی امینی مدیرمدرسه علوم دینی سطان العلما بندرلنگه نیز لازمه حیات اسلام را توجه به قرآن و الفت بیشتر با آن دانست و گفت : تشکر و قدارنی باید کرد از کسانی که این برنامه را برپا نمودند تا بیشتر از قبل دلها با قرآن و برادر مسلمان نزدیک شود و لازمه آن هم توجه به قرآن و وحدت است و نعمت بالایی که خداوند منان را به ما داده است قرآن است و هیچ کجی و سستی در آن وجود ندارد و هرکس به آن چنگ بزند دنیا و آخرت با شکوهی خواهد داشت .

بعد از ایشان جناب آقای جعفر زاده از قاریان جوان استان به تلاوت قرآن پرداخت و بعد از آن هم گروه تواشیح برنامه خود را اجرا نمودند .

آیت الله نعیم آبادی نیز در انتها با بیان اینکه لازمه هر مسلمان به خصوص در این ماه مبارک توجه به قرآن و هدایتگری آن است گفت : ماه مبارک رمضان زمانی است که ما باید بیشتر به قرآن توجه داشته باشیم و وظیفه اصلی ما مبلغان دین این است که با نشر آن بین آحاد مردم رسالت خود را انجام دهیم نباید به این مسئله بی توجه شود .

ایشان در ادامه در مورد دستاورد های انقلاب اشاره نمودند و گفت : در دوران قبل از انقلاب خیلی از امکانات ابتدایی در شهرها هم وجود نداشته است اما امروزه شهرها و روستاها نیز آباده شده است و امکانات خوبی برای مردم فراهم شده حال در بعضی از مناطق هم احساس میشود که باید امکانات اضافه شود که آن هم به حول قوی الهی خواهد شد و اما ما باید قدردان انقلاب اسلامی باشیم که فضای اجتماعی و فرهنگی را برای تبلغ اسلام محیا نموده است و باید برای رشد بیشتر تلاش کنیم .

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید