دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  عبدالباعث قتالی: صفات و ویژگی های اخلاقی صادق آل محمد بسیار ویژه و منحصر بفرد بوده

تاریخ انتشار: 1397/4/19
کد خبر: 54627
Print
Rss Services


همایش صادقیه
عبدالباعث قتالی: صفات و ویژگی های اخلاقی صادق آل محمد بسیار ویژه و منحصر بفرد بوده
ایشان برای زنده نگاه داشتن فقه و اصول اسلام بسیار تلاش نمودند/ارادت و احترام خاصه به پیامبر و اهل بیت بوده است

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان عصر یکشنبه 17 تیر ماه مصادف با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در مسجد پیامبر اعظم روستای تازیان بالا مراسمی به نام همایش صادقیه و با حضور جناب شیخ عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت مسجد جامع بندرعباس و جناب آقای احمد مرادی نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید .

در ابتدای مراسم که با آیاتی از کلام الله آغاز گردید و سپس جناب شیخ قتالی به ایراد سخن پرداخت ؛ ایشان با بیان اینکه صفات و ویژگی های اخلاقی صادق آل محمد بسیار ویژه و منحصر بفرد بوده اند گفت : ایشان از بزرگان اهل علم بودند و شاگردان بسیاری داشته اند و از همه ی مکاتب در کلاسهای ایشان حاضر می شدند . اهل سنت ارادت ویژه ای به اهل بیت رسول اکرم داشته و دارند  نقطه نظر ما اهل سنت ارادت و احترام خاصه به پیامبر و اهل بیت بوده است .

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع بندرعباس در ادامه به بزرگان اهل سنت اشاره نمودند واز فضیلت امام صادق (ع) در بین ادیان مختلف  گفت : ایشان برای زنده نگاه داشتن فقه و اصول اسلام بسیار تلاش نمودند و همه ی  ما  با توجه به اهمیت به اهل بیت پیامبر و محبت بین این بزرگان و توجه به ایشان در بین اهل سنت فرض است و واجب است و هرگونه شک را باید از خود نسبت انان به دور کرد .

ایشان در پایان به باورهای اهل سنت واقعی اشاره نمود و گفت : ما اهل سنت اعتقاد دارد در حج باید از قبور و قبر پیامبر زیارت کرد و اگر صورت نگیر جفا بر پیامبر اکرم شده و اعتقاد ما این است که پیامبر و شهدا زنده هستند. خط قرمز ما مسلمانان بایددو چیز باشد اول  اهل بیت و زنان پیامبر، همان طور که رهبر معظم انقلاب با آگاهی تمام به آن اشاره و ما را مکلف به اطاعت نموده است باشیم  و دوم اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی است . ما با آزادی و امنیت در کنار یکدیگر با وحدت زندگی میکنیم ما باهم مراوده   داریم و در کنار یکدیگر به خوبی زندگی میکنیم و این نعمت را باید از خداوند منان شاکر باشیم و حافظ این نظام ارزشمند باشیم .

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید