دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  مدیر مجتمع علوم دینی بندرلنگه گفت: دولت در حوزه دریا، همان اندک شغلی هم که مردم در این بخش دارند را با طرح‌های پرتنش و بدون تدبیر، دارد از بین می‌برد

تاریخ انتشار: 1397/7/2
کد خبر: 56308
Print
Rss Services


مدیر مجتمع علوم دینی بندرلنگه: کلید اشتغال با افزایش نرخ سوخت لنج‌داران شکست
مدیر مجتمع علوم دینی بندرلنگه گفت: دولت در حوزه دریا، همان اندک شغلی هم که مردم در این بخش دارند را با طرح‌های پرتنش و بدون تدبیر، دارد از بین می‌برد

به گزارش  روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ، شیخ محمدعلی امینی در جمع نمازگزاران با انتقاد از عملکرد دولت در شرایط فعلی، اظهار داشت: در این شرایط که به دلیل تحریم‌های ظالمانه دشمنان، کشور در یک فشار فزاینده اقتصادی قرار داشته و مردم با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند، دولت باید سعی در بهبود شرایط داشته باشد.

وی افزود: اما متاسفانه در این شرایط حساس، دولت اقدام به پیاده‌سازی‌های طرح‌هایی می‌کند، که به جای کاهش فشارها بر روی مردم، موجب افزایش فشارهای معیشتی بر مردم و ایجاد بیکاری شده است.

مدیر مجتمع علوم دینی بندرلنگه تصریح کرد: از جمله طرح‌هایی که هیچ تدبیر و امیدی در آن وجود ندارد، مسئله افزایش قیمت سوخت لنج و موتور لنج‌ها در آب‌های جنوب است که موجب اعتراض بسیاری از فعالان این بخش شده است.

شیخ امینی اظهار داشت: با این افزایش قیمت‌ها به طور یقین بسیاری قادر به کار کردن در حوزه صید و صیادی و دیگر فعالیت‌های مرتبط با دریا نخواهند بود و این به معنی بیکاری بیش از هزاران نفر و فشار اقتصادی بر خانوارهای بسیاری است.

وی ادامه داد: دریا یک ظرفیت اقتصادی بی‌نظیر است که در صورت وجود یک برنامه کاربردی و سازنده می‌تواند مشکل بیکاری را برطرف نماید، اما متاسفانه مسؤولان ما هیچ برنامه‌ای برای این بخش ندارند.

شیخ امینی گفت: دولت به جای برنامه در حوزه دریا، همان اندک شغلی هم که مردم در این بخش دارند را با طرح‌های پرتنش و بدون تدبیر، دارد از بین می‌برد.

مدیر مجتمع علوم دینی بندرلنگه با تاکید بر اینکه مردم ما مردم صبور، متعهد و وفادار به نظام جمهوری اسلامی و رهبری هستند، بیان داشت: اما این مردم به عملکرد دولت انتقاد بسیاری دارند و دولتی‌ها باید صدای انتقاد و اعتراض‌های مردم را بشنوند و نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جوانان بسیاری علاقمند به فعالیت در حوزه صیادی هستند، اما متاسفانه شرایط مجوز دادن برای این جوانها را دولت بسیار سخت کرده اما به کشتی‌هایی با تجهیزات و امکانات بسیار پیشرفته که ریشه بر تیشه آبزیان در خلیج‌فارس و دریای عمان می‌زنند، به آسانی مجوز می‌دهند که اینها همه مورد اعتراض مردم است.

مدیر مجتمع علوم دینی بندرلنگه تاکید کرد: دولت باید صدای اعتراض مردم را بشنود و برای رفع مشکلات با صاحبان ایده و تجربه و کارشناسان مشورت کند و از نظرات آنها استفاده نماید.

 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید