دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  کثرت مشترکات مجالی برای بروز اختلافات نمی‌دهد

تاریخ انتشار: 1397/7/14
کد خبر: 56542
Print
Rss Services


شیخ عبدالرحیم خطیبی:
کثرت مشترکات مجالی برای بروز اختلافات نمی‌دهد
نقاط مشترک بین مذاهب و اقشار جامعه بسیار زیاد است به‌طوری‌که مجالی برای بروز اختلافات باقی نمی‌ماند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان شیخ عبدالرحیم خطیبی عصر امروز در آیین معارفه امام‌جمعه قشم با بیان اینکه تقوا اساس بصیرت و روشن‌بینی است، اظهار داشت: تقوا به عقلانیت منجر می‌شود و هیجان و احساسات انسان را کنترل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه منشأ بیشتر مشکلات بشر همین احساسات است، افزود: تقوا باعث رجحان دادن عقلانیت می‌شود و همین مسأله از بروز احساسات و هیجانات جلوگیری می‌کند.

امام‌جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: امروز که کشور و جامعه ما در معرض تهاجم شدید و تهدید از سوی دشمنان است عقلانیت می‌تواند راهگشا باشد و مشکلات را مرتفع کند.

این عالم اهل سنت  با بیان اینکه عدم تعامل و همکاری باعث بروز مشکلات می‌شود، ادامه داد: باید تمرکز خود را بروی اشتراکات بگذاریم و بر سر مسائل اجتماعی، فرهنگی و امنیتی همکاری کنیم.

شیخ خطیبی خاطرنشان کرد: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی شیعه و سنی نمی‌شناسد و برای همه جامعه مضر است، بنابراین در مسائل مشترک حول یک محور باید تشریک‌مساعی داشته باشیم.

ایشان در ادامه  افزود: برای همکاری در همه امور و رسیدن به نقطه مطلوب دست دوستی و مودت به‌سوی همه برادران شیعه و سنی دراز می‌کنیم.

امام‌جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: نقاط مشترک مذاهب آن‌چنان زیاد است که مجالی برای بروز اختلافات ایجاد نمی‌شود.

در پایان شیخ خطیبی تأکید کرد: امام‌جمعه می‌تواند محور وحدت در شهرستان باشد و همه ما حول این محور جمع خواهیم شد.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید