دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  خطبه نماز جمعه اهل سنت شهر قشم

تاریخ انتشار: 1397/10/1
کد خبر: 58249
Print
Rss Services


خطبه نماز جمعه اهل سنت شهر قشم

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان، به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی ظهر امروز در جمع نمازگزاران اهل سنت قشم، اظهار داشت: دشمن با تهاجم فرهنگی، هویت دینی جوانان این مرز و بوم را نشانه گرفته و از همین رو همه باید در برابر نقشه‌های شوم دشمنان هوشیار باشیم.

وی افزود: برای شکست توطئه‌های دشمنان و حرکت در مسیر ارزش‌های دینی باید جوانان را بیش از گذشته با مسائل اسلامی و معنوی آشنا کرد تا از مسیر حق جدا نشوند.

خطیبی با تاکید بر توجه بیشتر به نسل جوان و واکسینه کردن جامعه در برابر تهاجم فرهنگی گفت: از این رو باید جوانان در مقابل تهدیدها حفاظت شده و از سویی جهت شکوفایی استعدادها به آنها میدان داده شود تا بتوانند با جنگ نرم مقابله کنند.

امام جمعه اهل سنت قشم در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان که در جمع نمازگزاران اهل سنت قشم حاضر بود، گفت: یکی از مشکلات این مسجد که نماز جمعه در آن برپا می‌شود، این است که معاف از پرداخت هزینه‌های برق همچون دیگر مساجد نیست.

شیخ خطیبی با این‌که گر چه این مسجد در حال ساخت است اما نزدیک به دو سال است که نمازگزاران در این مسجد نماز را برپا می‌دارند تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی قشم، در بیشتر مواقع سال، سیستم‌های خنک‌کننده این مسجد به منظور رفاه نمازگزاران روشن است، اما با توجه به همزمانی اجرای احداث این مسجد، از معافیت‌هایی که مساجد دیگر دارند، برخوردار نیست.

وی از مسؤولان برق منطقه‌ای هرمزگان خواستار شد تا این مساله را پیگیری کرده و برق این مسجد نیز همچون دیگر مساجد، رایگان و از معافیت‌ها بهره‌مند باشد.

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید