دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  خطبه نماز جمعه بندر لنگه

تاریخ انتشار: 1397/10/1
کد خبر: 58250
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت شهرستان بندرلنگه گفت: امروزه برخی جوانان به خاطربیکاری، تنگدستی وهزینه سرسام آور زندگی قادر به ازدواج نمی باشند.
خطبه نماز جمعه بندر لنگه

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان به نقل ازخبرگزاری فارس از بندرلنگه، شیخ محمدصدیق بهجت ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهل سنت بندرلنگه، اظهار داشت: امروزه برخی جوانان به دلیل بیکاری، تنگدستی و هزینه و مخارج سرسام‌آور زندگی، قادر به ازدواج نمی‌باشند باید مردم و خیرین در این مورد ورود جدی کنند.

وی افزود: خیرین به جوانانی که امکانات و شرایط ازدواج ندارند به هر طریق ممکن کمک کنند و دستشان را بگیرند تا به سرانجامی برسند.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه اضافه کرد:  بیشتر جوانان از سن ازدواجشان گذشته و چون اینان تملک مالی ندارند که ازدواج کنند از این رو آسیب جدی می‌بینند.

بهجت گفت: جوانان  به خاطر سختگیری‌های والدین‌شان نمی‌توانند از دختران موردعلاقه خود خواستگاری کنند، از این رو، جوانان به فساد و فحشا و گناه کشیده می‌شوند.

وی یادآور شد: امروز در برابر جوانان مسؤولیم و اگر شرایط ازدواج را برای فرزندان خود مهیا نکنیم جامعه‌ای افسارگسیخته خواهیم داشت که این خود درد بزرگی است.

 امام جمعه اهل سنت بندرلنگه با اشاره به برخی از مشکلات، اضافه کرد: متاسفانه جوانان ما با مدارک‌ عالی در این شهر بیکارند ولی کسانی که در رأس کار قرار دارند از شهرهای دیگر هستند و این خود در حق فرزندان این شهر ظلم بزرگی است.

بهجت خاطرنشان کرد: اغلب کارمندان و مدیران ادارات بندرلنگه غیربومی هستند درحالی‌که شرایط جوانان ما شاید بهتر از آنها باشد، به دلیل نبودن کار، اغلب جوانان جویای کار این شهر به کشورهای همسایه خلیج‌فارس مهاجرت می‌کنند و اگر این شهرستان دارای چندین کارخانه تولیدی باشد دیگر جوانان سرگردان کشورهای خارجی نمی‌شوند.

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید