دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  بهترین توشه برای مسلمان در سفر آخرت تقوای اللهی است

تاریخ انتشار: 1397/10/18
کد خبر: 58651
Print
Rss Services


خطبه های نماز جمعه قشم
بهترین توشه برای مسلمان در سفر آخرت تقوای اللهی است

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ، شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم در نماز جمعه این هفته مردم را به تقوای اللهی  دعوت کرد و افزود: بهترین توشه سفر آخرت که خداوند در قرآن بیان فرمودند توشه تقوا است .هر انسانی باید در سفر آذوقه و توشه همراه داشته باشد تا آسیبی به آن نرسد مخصوصا اگر این سفر طولانی باشد .

ایشان در ادامه فرمودند : از تقوا باید توشه گرفت چرا که نمیدانیم عمر ما چقدر است و آیا تا لحظه ای دیگر زنده هستیم یا نه ، افرادی هستند که در این دنیا آسوده زندگی میکنند و غافل هستند از اینکه هر لحظه ممکن است از این دنیا بروند .انسان باید در جامعه جوری رفتار کند که هر گاه دعوت حق را لبیک گفت آماده سفر آخرت باشد و توشه اخرت را مهیا کرده باشد.

ایشان در ادامه خطبه به اهمیت نماز اشاره کردند و فرمودند:نماز آبروی انسان مسلمان و مومن است اولین محاسبه آخرت از نماز است انسان مسلمان و مومن حق ندارد نسبت به نماز سهل انگاری کند.

خطیب مسجد جامع اهل سنت شهر قشم در پایان گفتند: نماز برای تربیت نفس هر مسلمانی است و ما باید در رفتارهایمان دقت کنیم از کارهای زشت و منکرات بپرهیزیم .در رفتارهای اجتماعی باید الگوی جوانان و کودکان باشیم .

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید