دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  خطبه های نماز جمعه اهل سنت پارسیان

تاریخ انتشار: 1397/11/27
کد خبر: 59704
Print
Rss Services


خطبه های نماز جمعه اهل سنت پارسیان
مرگ و زندگی در ید قدرت اوست ویکی از اهداف آفرینش و زندگی و مرگ انسانها ، آزمایش آنان در برابر نعمت هاییست که خداوند در طول زندگی در اختیار آنان قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ، شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت پاریسان در خطبه های این هفته به تبیین دو مقوله " حیات و ممات " از دیدگاه قرآن و سنت پرداختند و با استناد به آیات و احادیث تصریح فرمودندکه مسئله مرگ و زندگی برای هر انسانی وجود دارد و هر دوی این پدیده در ید قدرت خداوند می باشد .

ایشان در ادامه خطبه گفتند: خداوند در سوره مبارک تبارک می فرماید: "الذی خلق الموت والحیوه لیبلوکم ایکم احسن عملا و هوالعزیز الغفور" یعنی خدایی که مرگ و زندگی را آفرید که شما بندگان را بیازماید که کدامیک نیکوکار تر و خلوص اعمالش بیشتر است و او مقتدر وبسیار آموزنده است.

با توجه با این آیه مبارک خداوند عظیم الشان بیان می دارد ،که مسائل مرگ و زندگی در ید قدرت اوست ویکی از اهداف آفرینش و زندگی و مرگ انسانها ، آزمایش آنان در برابر نعمت هاییست که خداوند در طول زندگی در اختیار آنان قرار داده است.

 شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت پارسیان در خطبه دوم ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی محور خاش به زاهدان که منجر به شهید و مجروح شدن تعدادی از نیروهای جان برکف و مرزداران غیور میهن عزیزاسلامی مان گردید شفای عاجل مجروحین و علو درجات برای شهیدان گرانقدر این حادثه تروریستی را از خداوند متعال مسئلت نمود.

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید