دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  خطبه های نماز جمعه اهل سنت بندر کنگ

تاریخ انتشار: 1397/11/27
کد خبر: 59706
Print
Rss Services


خطبه های نماز جمعه اهل سنت بندر کنگ
خداوند برای انجام دهنده عمل صالح جایگاه و مقام والایی را اختصاص داده است و انسان را به آن تشویق میکند .

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ، شیخ محمد عقیل رضوانی امام جمعه اهل سنت بند کنگ خطبه های این هفته را به "عمل صالح "اختصاص داد وگفتند: خداوند برای انجام دهنده عمل صالح جایگاه و مقام والایی را اختصاص داده است و انسان را به آن تشویق میکند .

شیخ محمد عقیل رضوانی به تفسیر سوره تین پرداخت و گفت : خداوند سوره را با چند قسم آغاز میکند، ابتدا به تین و زیتون که اغلب مردم آن را بعنوان دو میوه میشناسند ولی در اصل دو کوهی است که پروردگار در آن وحی خود را نازل فرموده است و سپس قسم به طور سینا که محل راز ونیازحضرت  موسی (ع) با خداوند بود و قسم به شهر امن( مکه مکرمه)و در واقع خداوند به جاهایی که محل نزول وحی بوده است قسم یاد میکند یعنی خداوند آنها را به نیروی علم و تقوا و خرد مسلح نموده است.

امام جمعه اهل سنت بندر کنگ اظهار داشت: خداوند میفرماید ما انسان ها را در بهترین وضعبت خلق کردیم و این ایه بعد از اعلان وحی است . وحی یعنی برنامه ای برای انسان و در اینجا بدین معناست که انسان بعد از وحی به بهترین وضعیت زندگی خود میرسد ، بعضی از مفسران " احسن التقویم " را چهره زیبا و " اسفل السافلین " را به چهر ی هنگام پیری تفسیر کرده اند اما در واقع به معنای شعور و عقل و زندگی برای جوان و پیر است .

-(3 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید