دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  خطبه نماز جمعه اهل سنت شهر پارسیان

تاریخ انتشار: 1398/3/11
کد خبر: 60701
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت پارسیان:
خطبه نماز جمعه اهل سنت شهر پارسیان

 به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ، شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت پارسیان در خطبه های جمعه این هفته با اشاره به قرار گرفتن در دهه آخر رمضان ، تاکید و توصیه فرمودند : روزه داران عزیز در ایام قلیلی که از ماه مبارک رمضان باقی مانده کمربند تقوا را محکم تر نمایند و با حضور مداوم و مستمردر نمازهاو پرداخت زکوات وصدقات این ماه پرخیر و برکت را بدرقه نمایند.

ایشان در ادامه بیان فرمودند که: رسول خدا (ص) در عشر اواخر رمضان همه اهل خانه را در نیمه شب جهت ادای نماز و راز ونیاز با خدای خویش بیدار می کردند و خودشان در این لیالی و ایام ، عبادت  را فشرده تر می کردند .رسول الله(ص) می فرماید خداوند در این ماه شب قدر را به امت من هدیه داده است که به هیچ یک از امت های پیشین داده نشده است.

 ایشان در ادامه گفتند : در این ده روز آخر ماه مبارک رمضان شب قدر قرار داده شده که ارزش آن از هزار ماه بیشتر است و در این شب ملائک های خداوند نازل  می گردند و عبادات بندگان را از نزدیک رصد می کنند .پس ما انسانها باید در این ده شب اخیر ماه مبارک رمضان ،سخت تر و بیشتر عبادت کنیم باشد که توفیق دریافتن لیله القدر شامل حالمان گردد. رسول الله (ص) می فرماید:من قام لیله القدر ایمانا واحتسابا غفر له ما تقدم من ذنبه یعنی اینکه کسیکه لیله القدر را با ایمان و یقین وباور قلبی دریابد خداوند گناهان گذشته او را می بخشد.

وی در ادامه افزودند : زکات فطر همانند سجده سهو در نماز است که چنانچه لغزشی یا خطایی در روزه هایمان وجود داشته باشد پاک می نماید و همچنین با پرداخت زکات فطر در ماه مبارک رمضان می توانیم یاریگر نیازمندان و فقراء جامعه مان باشیم.رسول الله (ص) می فرماید روزه ماه رمضان معلق بین زمین و آسمان است تا زمانیکه زکات فطر پرداخت گردد.پس توصیه نمودند که روزه داران عزیز نسبت به پرداخت زکات فطر تا قبل از نماز عید اهتمام ورزند .

ایشان در ادامه روز قدس را مربوط به همه مسلمانان جهان دانستند و اظهار داشتند : که این روز روزی است که باید فریاد مظلومیت امت اسلامی به گوش جهانیان رسانیده شود.ایشان از همه نمازگزاران دعوت نمودند که در راهپیمایی روز قدس که بعد از نماز جمعه برگزار گردید شرکت نمایند تا پاسخی دندان شکن به جنایات صهیونیستها داده شود.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید