دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  امام رضا(ع) شخصیتی علمی و فقهی مورد اتفاق مذاهب اسلامی است

تاریخ انتشار: 1398/4/19
کد خبر: 60888
Print
Rss Services


شیخ سید حسین توانا:
امام رضا(ع) شخصیتی علمی و فقهی مورد اتفاق مذاهب اسلامی است
شیخ سید حسین توانا از علمای چاه بنارد بستک گفت:شخصیت علمی و فقهی امام رضا(ع) مورد اتفاق همه مذاهب اسلامی است و در همه ی کتب،امام رضا(ع) را صاحب درایت و روایت دانسته اند.

شیخ سید حسین توانا از علمای چاه بنارد بستک گفت:شخصیت علمی و فقهی امام رضا(ع)  مورد اتفاق همه مذاهب اسلامی است و در همه ی کتب،امام رضا(ع) را صاحب درایت و روایت دانسته اند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور اهل سنت هرمزگان ، شیخ سید حسین توانا با نقل اقوال از از بزرگان اهل سنت در خصوص امام رضا(ع) گفت: امام ذهبی (رضی الله عنه) امام رضا(ع) را پیشوای بزرگ جهان اسلام می دانسته و این به معنی مقبولیت شخصیت امام رضا(ع) نزد بزرگان اهل سنت است.

وی افزود:در روایات بسیاری داریم که بزرگان اهل سنت به دیدار امام علی بن موسی الرضا(ع) می رفتند و در این خصوص یکی از شاگردان ابن خزیمه می گوید: ندیدم جایی و در نزد شخصی امام ابن خزیمه (رضی الله عنه) با فروتنی بنشیند مگر در کنار قبر امام رضا(ع).

شیخ سید حسین توانا ضمن تاکید بر برگزاری مراسمات و همایش ها پیرامون شخصیت علمی امام رضا(ع) افزود:بدون شک برگزاری همایش هایی در شناساندن شخصیت امام رضا(ع) بسیار مفید خواهد بود و حضور علمای شیعه و اهل سنت و بحث و تبادل نظر علمی در این خصوص می تواند بسیاری از شبهات در جامعه را از بین ببرد.

وی در پایان ضمن تاکید بر حفظ وحدت و طبیعی بودن وجود اختلافات بین مذاهب اسلامی گفت: این اختلافات دیدگاه ها از قدیم و حتی در بین بزرگان مذاهب اسلامی بوده ولی با این وجود با یکدیگر مباحثه می کردند و هیچ وقت نمی گذاشتند کسی از این اختلاف نظرات سوء استفاده کند و لازم است این رویه را در جهت حفظ وحدت بین شیعه و سنی دنبال کنیم.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید