دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  یکی از مسایلی که برای هرامتی حائز اهمیت می باشد، تاریخ آنهاست که یک اتصال عمیق مابین نسل های گذشته وجدید ایجاد می نماید

تاریخ انتشار: 1398/5/13
کد خبر: 61036
Print
Rss Services


شیخ حسین حمودی خطیب جمعه اهل سنت پارسیان:
یکی از مسایلی که برای هرامتی حائز اهمیت می باشد، تاریخ آنهاست که یک اتصال عمیق مابین نسل های گذشته وجدید ایجاد می نماید
شیخ حسین حمودی خطیب جمعه اهل سنت پارسیان گفت: خداوند سبحان نیز با قرار دادن مواسم حج ،امت اسلام را به عمق تاریخ بلند خود، مرتبط می سازد .

به گزارش روابط عمومی دفتر امور اهل سنت هرمزگان ، شیخ حسین حمودی خطیب جمعه اهل سنت  پارسیان در خطبه های جمعه این هفته، گفت: خداوند سبحان نیز با قرار دادن مواسم حج ،امت اسلام را به عمق تاریخ بلند خود، مرتبط می سازد .

خداوند سبحان مناسک حج را به سیدنا ابراهیم و خانواده اش ارتباط می دهد،لذا سیدنا ابراهیم یک الگوی تمام برای همه عالم می باشد.

با مطالعه زندگی سیدنا ابراهیم  متوجه می شویم که خداوند سبحان با واجب کردن حج ،تمرین الگو قرار دادن سیدنا ابراهیم  و خانواده اش را به ما آموزش می دهد.در این داستان نه تنها سیدنا ابراهیم  بلکه هاجر و اسماعیل نیز الگوی مومنان می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه خداوند سبحان سه الگو را از یک خانواده به ما معرفی می کند  :نخست یک پیرمرد مُسن در اجرای امری که از هیچ انسان سالمی بر نمی آید و آن اینست که فرزند خود را ذبح نماید. دوم تسلیم شدن یک زن در مقابل امر خداوند که می پذیرد به خاطر اجرای امر خدا در یک سرزمین لم یزرع با فرزند خردسالش رها شود و سوم یک جوان حدودا شانزده ساله که به خاطر امر خداوند راضی می شود جان خود را فدا نماید.

ایشان در پایان یادآور شدند که کسانیکه قصد مشارکت در قربانی دسته جمعی دارند هر چه زودتر مبلغ سهم مشخص شده خود را تحویل کمیته قربانی هیات امنا عالی مساجد اهل سنت پارسیان نمایند.همچنین یادآور گردیدند که هدف از قربانی کردن رسیدن به تقوای الهی می باشد.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید