دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  امام حسین (ع) از شخصیت های شاخص جهان اسلام و الگوی استقامت و پایمردی است

تاریخ انتشار: 1398/6/18
کد خبر: 61206
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت بندرکنگ استان هرمزگان:
امام حسین (ع) از شخصیت های شاخص جهان اسلام و الگوی استقامت و پایمردی است
"شیخ خلفان نصیحت کن" گفت: حسین بن علی(ع) یکی از شخصیت های شاخص جهان اسلام، نماد استقامت، صبر و پایمردی است که با قیام خود به همگان درس جوانمردی آموخت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، “شیخ خلفان نصیحت کن”، خطیب جمعه اهل سنت بندرکنگ استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه، پانزدهم شهریور ماه با اشاره به آیه 30 سوره فصلت « إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَهُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّهِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ» دو شاخصه استقامت و پایمردی را از مولفه های ضروری در ایمان به خداوند تلقی کرد.

خطیب جمعه اهل سنت بندر کنگ بیان کرد: امام حسین (ع) یکی از شخصیت های شاخص جهان اسلام، نماد استقامت، صبر و پایمردی است که پیامبر اسلام(ص) او و برادر بزرگوارشان امام حسن(ع) را سرور جوانان بهشت معرفی کردند.

وی با اشاره به این نکته که  امام حسین (ع) همواره در طول زندگی خود انسانی شجاع و فعال در عرصه نبرد علیه جبهه باطل بودند و هیچگاه در مقابل انحرافات جامعه سکوت نکردند، افزود: هدف امام حسین از قیام عاشور اصلاح جامعه اسلامی بود که منجر به شهادت ایشان و یارانشان به دست حکومت جور شد.

“شیخ خلفان نصیحت کن” صبر و استقامت در راه حق، نپذیرفتن صلح و عدم تسلیم در برابر ظالم را از اولین شاخصه های عبرت آموزی از سیره امام حسین (ع) برشمرد.

وی با اشاره به خیانت کوفیان در مقابل رهبر جامعه، اطاعت وپشتیبانی رهبر جامعه را یکی از ویژگی های همراهان امام حسین(ع) معرفی کرد.

خطیب جمعه اهل سنت بندر کنگ با بیان نکاتی مبنی بر عدم پایداری ظلم و ستم خاطر نشان کرد: دشمنان و قاتلان امام حسین(ع) در دنیا به سزای اعمال خود رسیدند و در آخرت به بدترین شکل مورد عذاب الهی قرار می­گیرند.

“شیخ نصیحت کن” ادامه داد: تصدی امور جامعه توسط نااهلان مصیبت بزرگی است که خسارات زیادی را به دنبال دارد.

وی قیام امام حسین (ع) را اعتراض بر جو مسموم زمانه، حکومت نااهلان و انحرافات جامعه اسلامی قلمداد کرد.

خطیب جمعه اهل سنت در پایان خطبه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه قرآن و احادیث پیامبر(ص) در نجات بخشی امت اسلامی یادآور شد: اگر جامعه اسلامی آن زمان قرآن و فرمایشات پیامبر(ص) را معیار و ملاک قرار می­دادند حادثه عاشورا هرگز شکل نمی­گرفت.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید