دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  محرم، فرصتی برای درک حسینی یا یزیدی بودن ما

تاریخ انتشار: 1398/6/18
کد خبر: 61212
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت روستای مهرگی شهرستان میناب:
محرم، فرصتی برای درک حسینی یا یزیدی بودن ما
"شیخ علی پیوسته" گفت: درحادثه عاشورا دو گروه وجود داشت که هردو گروه خود را ذی حق می­دانستند؛ لذا محرم فرصتی برای درک حسینی یا یزیدی بودن ما است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، “شیخ علی پیوسته “، خطیب جمعه اهل سنت روستای مهرگی از توابع شهرستان میناب استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه، پانزدهم شهریورماه اظهار داشت: محرم، آغاز سال جدید هجری و طلیعه‌ی ماهی است که تاریخ ظلم آشکاری را که در این ماه بر خاندان پیامبر اسلام (ص) وارد شد را فراموش نخواهد کرد.

“شیخ علی پیوسته” بیان کرد: درس محرم و مبارزه‌ی خاندان پیامبر(ص) با کج‌روی و بدعت در دین، اشرافی کردن حکومت اسلامی، انحراف و ثروت‌اندوزی از طریق حکومت و سیاست؛ عدم حمایت از ظلم و ظالم و تن ندادن به ذلت در سایه مطامع دنیا است.

خطیب جمعه اهل سنت مهرگی میناب با اشاره به شهادت امام حسین(ع) در حالت تشنگی  ابراز کرد: تنهایی امام حسین، عدم تبعیت مردم از امام جامعه ، بی حرمتی به فرزند رسول الله (ص) و دیدن مسلمانان در صف ظالمان و دنیاپرستان از مصادیق ظلم به امام حسین(ع) و بسی سنگین‌تر و ظالمانه‌تر از تشنه شهید شدن این امام همام است.

وی ضمن اشاره به مصادیق ظلم در جامعه امروزی افزود:  محرم‌ها و عاشوراها در همیشه‌ی تاریخ وجود دارند، لذا تشخیص ظالم از مظلوم کار سختی نیست، بلکه جدا کردن خود از صفوف ظالمان، عدم سکوت در مقابل ظلم به‌خاطر مطامع دنیوی و منافع شخصی و گروهی کار دشواری است.

“شیخ علی پیوسته” ضمن ابراز تأثر از حادثه عاشورا و اشاره به آغاز سال جدید هجری، ادامه داد: هدایت یا نابودی ظالمان زمانه جز با ظلم‌ستیزی، ایجاد اصلاح در امت که هدف پیامبر و خاندانش بود محقق نمی‌شود.

وی در پایان ضمن دعوت نمازگزاران به حق طلبی، عدم احتکار و ظلم، رعایت مساوات و عدالت در هر جایگاه و منصبی خاطر نشان کرد: اگر با بهره گیری از سیره امام حسین(ع)  موارد ذکر شده در رأس امور زندگی ما قرار گرفت، در حزب حسین بن علی(ع) و در غیر ابنصورت در صف یزیدیان و ظالمان هستیم.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید