دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  عاشورا، درس رشادت، ایثار و جوانمردی حسین بن علی(ع)

تاریخ انتشار: 1398/6/18
کد خبر: 61215
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک:
عاشورا، درس رشادت، ایثار و جوانمردی حسین بن علی(ع)
"شیخ حسین نژاد" گفت: پیام عاشورا به تمام جهانیان پیام عزت، رشادت و جوانمردی حسین بن علی(ع) است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، “سید محمد یوسف حسین نژاد”، خطیب جمعه اهل سنت شهرستان بستک در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اهمیت ماه محرم الحرام و مصیبت شهادت امام حسین (ع) در این ماه اظهار کرد: مصیبت بزرگ اسلام از زمانی آغاز شد که یزید بن معاویه حاکم جور زمان، رهبری جامعه اسلامی را بدست گرفت.

وی با اشاره به دعوت ناجوانمردانه و خیانت مردم کوفه به امام حسین(ع) یادآور شد: مصیبت جانسوز عاشورا هرگز از یاد امت اسلامی و جهانیان نخواهد رفت.

خطیب جمعه شهر بستک با بیان سخن امام حسین (ع) « فَإنی لا أَرَی المَوتَ إلَّا السَّعادَهَ وَ الحَیاه مَعَ الظّالِمینَ إلّا بَرماً؛ به درستی که من مرگ را جز سعادت نمی بینم و زندگی با ستمکاران را جز محنت نمی دانم»، افزود: امام حسین (ع) به عالمیان درس عزت و رشادت و تن ندادن به خواری و ذلت را آموخت.

“سید محمد یوسف حسین نژاد” ضمن ایراد روایتی از پیامبر(ص) مبنی بر سرور جوانان بهشت بودن امام حسین(ع) نهضت این امام همام را بالاترین درجه امر به معروف و نهی از منکر تلقی کرد.

وی با اشاره به شهادت سبط رسول گرامی اسلام(ص) در سال 61 هجری به دست شمر بن ذی الجوشن و فرماندهی ابن زیاد ملعون ادامه داد: تزلزل و نابودی ریشه طاغوت، پیام عاشورا به مستکبران و سردمداران ظالم جهان است.

خطیب جمعه اهل سنت بستک با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در آستانه سال تحصیلی جدید در سطح شهر ها و شرایط نابسامان اقتصادی مردم جامعه بیان کرد: خدمت رسانی صحیح به دانش آموزان نیازمند همکاری جمعی و مشورت است.

وی در پایان خطبه با اشاره به آیه 134 سوره بقره «الَّذِینَ ینْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَ الضَّرَّاءِ وَ الْکاظِمِینَ الْغَیظَ وَ الْعافِینَ عَنِ النَّاسِ وَ اللَّهُ یحِبُّ الْمُحْسِنِین» در اهمیت یاری کردن نیازمندان خاطر نشان کرد: مومنان راستین دیگران را بر خود ترجیح می­دهند.

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید