دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  پیام مهم عاشورا ظلم ستیزی است

تاریخ انتشار: 1398/6/18
کد خبر: 61217
Print
Rss Services


"شیخ مسعود راهبر":
پیام مهم عاشورا ظلم ستیزی است
"خطیب جمعه اهل سنت بندرچارک" پیام عاشورا را ایستادن درکنار مظلوم و مقابله با ظالم تلقی کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، “شیخ مسعود راهبر”، خطیب جمعه اهل سنت بندر چارک استان هرمزگان در گفت و گو با روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی اذعان داشت: عاشورا پیام های زیادی برای جهانیان دارد که یکی از مهم ترین پیام های آن ظلم ستیزی است.

خطیب جمعه اهل سنت بندر چارک با اشاره به داستان سجده طولانی پیامبر(ص) بخاطر حسنین(ع) بیان کرد: حسین بن علی(ع) احیاگر سنت جدش رسول خدا(ص) بود.

وی با اشاره به اهمیت نماز نزد امام حسین(ع) و برپایی نماز جماعت در روز عاشورا ابراز داشت: یکی از پیام های عاشورا پیام عبادت، اطاعت و بندگی است.

“شیخ مسعود راهبر” گفت: در دفاع از کیان اسلام و مسلمین باید از جان، مال، زن و فرزند گذشت و این پیامی است که ما از عاشورای امام حسین(ع) گرفتیم.

وی مهم ترین پیام عاشورا را ظلم ستیزی و ایستادگی در مقابل مستکبران زمان و یاری کردن مظلومان تلقی کرد.

خطیب جمعه اهل سنت راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان در جامعه و کانون خانواده را بسط و تبیین فرهنگ ناب عاشورایی قلمداد کرد.

وی در پایان گفت و گو ضمن اشاره به عظمت جایگاه اهل بیت (ع) نزد اهل سنت خاطر نشان کرد: امروزه با الگو گیری از سیره امام حسین(ع) اگر به دنبال عزت و قدرت هستیم باید مقابل غرب و سران استکبار ایستادگی کرده و تن به ذلت ندهیم.

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید