دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  شخصیت سیدالشهداء شخصیتی محبوب و قابل توجه برای تمام جوامع اسلامی است

تاریخ انتشار: 1398/6/20
کد خبر: 61224
Print
Rss Services


رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان:
شخصیت سیدالشهداء شخصیتی محبوب و قابل توجه برای تمام جوامع اسلامی است
«حجت الاسلام و المسلمین دکتر باوقار» شخصیت سیدالشهداء (ع) را شخصیتی محبوب و مورد توجه جوامع اسلامی و مخصوصا اهل سنت تلقی کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، “حجت الاسلام و المسلمین دکتر باوقار”، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان در گفت و گو با پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی این دفتر ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و بیان روایت پیامبر(ص) «اَلْحَسَنُ وَ اَلْحُسَیْنُ سَیِّدَا شَبَابِ أَهْلِ اَلْجَنَّه» اظهارداشت: سیدالشهداء (ع) جایگاه خاصی نزد جامعه اسلامی و مخصوصا اهل سنت، بدین جهت که فرزند رسول خدا(ص) و یکی از سروران جوانان اهل بهشت و از اهل بیت رسول خدا(ص) است، دارد.

استاد حوزه ودانشگاه با بیان آیه 23 سوره شوری « قُلْ لَا أَسْأَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّهَ فِی الْقُرْبَى وَمَنْ یَقْتَرِفْ حَسَنَهً نَزِدْ لَهُ فِیهَا حُسْنًا إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ شَکُورٌ» بیان کرد: در قرآن کریم مودت، محبت و دوستی حسین بن علی(ع) با توجه به آیه مودت بر مسلمین واجب شده است.

وی گفت: آلوسی، یکی از مفسرین اهل سنت روایاتی مبنی برآن که محبت اهل بیت(ع) بر تمام مسلمانان فرض است، نقل کرده است.

“حجت الاسلام و المسلمین دکتر باوقار ” ضمن اشاره به روایات بسیاری در خصوص شخصیت حسین بن علی(ع) در کتب معتبر اهل سنت به روایت دیگری از آلوسی اشاره کرد که در آن دشمنی با اهل بیت رسول خدا(ص) مستلزم ورود به جهنم تلقی شده است.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان خاطر نشان کرد: علمای اهل سنت فضائل بسیار زیادی را در مورد امام حسین(ع) نقل کردند که می­توان به روایت ترمذی در کتاب سنن از رسول خدا (ص) «أحبّوا الله لما یغذوکم من نعمه، و أحبّونی لحبّ الله، و أحبّوا أهل بیتی لحبّی؛ خدا را دوست بدارید به جهت آن که از نعمت هایش به شما روزی می دهد و مرا نیز به جهت دوستی خدا دوست بدارید و اهل بیتم را به جهت دوستی من دوست بدارید» اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر مسلمانان، غیر مسلمین نیز در مورد سیدالشهداء(ع) سخنان و تألیفات بسیار نگاشته اند که نشان از محبوبیت حسین بن علی(ع) در تمام جوامع اسلامی و انسانی دارد.

 

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید