دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  شیوه نگرش والدین بر تربیت فرزندان موثر است

تاریخ انتشار: 1398/9/18
کد خبر: 61814
Print
Rss Services


خطیب جمعه اهل سنت جزیره قشم هرمزگان مطرح کرد؛
شیوه نگرش والدین بر تربیت فرزندان موثر است
شیخ عبدالرحیم خطیبی در خطبه های نماز جمعه، ضمن بیان اینکه شیوه نگرش والدین بر تربیت فرزندان موثر است، گفت: والدین باید فرزندان نیکو تربیت کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، شیخ عبدالرحیم خطیبی، خطیب جمعه اهل سنت جزیره قشم واقع در استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه، پانزدهم آذر ماه، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا الهی، اظهار داشت: انسان زائیده تربیتی است که در طول حیات خود از آن بر خوردار بوده و انسانها در رفتارهای اجتماعی خود آنچیزی را به نمایش می­گذارند که تربیت آنها بوده است.

وی با اشاره به این نکته که بسیاری از ناهنجاری­های انسان در خانواده شکل گرفته و در اجتماع بروز میکند و به شکل یک رفتار ومنش از او صادر می­شود، ادامه داد: سنگ بنا وشالوده تربیت در خانواده گذاشته و امری بدیهی بوده مه همه ما در ارتباط با رفتارهایمان مسئولیم درقبال جامعه وخانواده وباید پاسخگوی رفتارهای خودمان باشیم. 

خطیب جمعه اهل سنت قشم، انتیجه ختلال تربیتی را از خانواده دانست و خاطر نشان کرد: رفتار والدین در مقابل فرزندان نوعی الگوی عملی بوده و فرزند بصورت غیرمستقیم از والدین خود الگو می­پذیرد.

وی ضمن بیان اینکه کسب مهارت توسط والدین برای تربیت صحیح فرزندان امری ضروری بوده، خاطر نشان کرد: گشاده رویی، مسئولیت پذیری، نظم و وقت شناسی از شاخصه ها و ویژگی های یک الگو و مربی خوب است.

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید