دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان هرمزگان
  Softwares

 


  Softwares

 


  پیش داوری از رفتارهای دیگران سبب بجای ماندن آثار نامطلوب در زندگی میشود

تاریخ انتشار: 1398/11/17
کد خبر: 62100
Print
Rss Services


خطیب نماز جمعه اهل سنت پرکان گیشو هرمزگان:
پیش داوری از رفتارهای دیگران سبب بجای ماندن آثار نامطلوب در زندگی میشود
علی اکبر هدایت نیا در جمع نمازگزاران جمعه با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) گفت: تمام مومنان ممکن است در برخوردهای اجتماعی خود نسبت به رفتارهای دیگران دچار پیش داوری شده و پس از مدّتی به عدم صحّت آن پی برده، این رفتار به خودی خود اثر نامطلوب در زندگی فرد بر جای می گذارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، علی اکبر هدایت نیا خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای پرکان گیشو خمیر واقع در استان هرمزگان، در یازدهم بهمن ماه در جمع نمازگزاران نماز جمعه، پس از حمد و ثنای الهی و درود بر نبی رحمت حضرت محمد (ص) و سفارش به تقوای الهی به موضوع سوء ظن و بدگمانی نسبت به همدیگر پرداخت و با اشاره به روایتی از رسول مکرم اسلام(ص) « ثلاث فی المومن لایستحسن وله منهن مخرج فمخرجه من سوء الظن ان لا یحققه» بیان داشت: خارج شدن از قلمرو اطاعت امر الهی از رذیلت های اخلاقی و از گناهان مذمت شده است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت پرکان گیشو بیان کرد: تمام مومنان ممکن است در برخوردهای اجتماعی خود نسبت به رفتارهای دیگران دچار پیش داوری شده و پس از مدّتی به عدم صحّت آن پی برده، این رفتار به خودی خود اثر نامطلوب در زندگی فرد بر جای می گذارد.

 وی با اشاره به آیه قرآن « یا ایُّهَا الَّذِینَ امَنُو اجْتَنِبُو کَثِیْراَ مِنَ الظَنِّ إِن بَعضَ الظَنِّ اثم» به بیان اهمیت پرهیز از سوء ظن از منظر قرآن پرداخت.

علی اکبر هدایت نیا با استناد به  خاطر نشان شد: اصل بر کرامت انسان «و َلَقَد کَرَمْنا بَنِی ادَم» بوده و در مقابل آن، حُسن ظن قرار داشته بدان معنا که انسان باید تا جایی که امکان دارد گمان خوب نسبت به هم نوع خود داشته باشد.


 

-(2 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید